Real Data duomenimis, 2018 metų pirmąjį ketvirtį NT plėtotojai Vilniuje pardavė 863 butus, o tai yra 5 proc. mažiau nei ketvirtį prieš tai ir 17,7 proc. mažiau nei atitinkamą 2017 metų ketvirtį. Pirmasis šių metų ketvirtis vienas prasčiausių per 5 metus.

Nors kovą NT plėtotojai pardavė 8,4 proc. daugiau naujų butų nei vasarį (334 butus), tai menka paguoda, nes palyginti su 2017 metų kovu, pardavimai susitraukė maždaug 24 proc. Silpnus pirmojo ketvirčio rezultatus lėmė ne tik vienas prasčiausių sausio mėnesių per visą pakilimo laikotarpį, bet ir santykinai prastas kovo mėnuo.

Tuo tarpu NT plėtotojai, prasidėjus pavasariui, padidino apsukas. Per kovą pasiūloje pasirodė 8 nauji daugiabučių projektai arba nauji etapai, kurie rinką papildė 608 butais. Neparduotų butų sandėlis vėl pradėjo didėti ir kovo pab. pasiekė beveik 4600 butų.

Paprastai II ir III metų ketvirčiai yra patys aktyviausi pasiūlos prasme. Žinant, kiek daug naujų projektų turi suplanavę NT plėtotojai, galima prognozuoti, kad pasiūla toliau augs. Vadinasi, pirkėjų derybinės galios ir spaudimas mažinti kainas tik didės.

Atsisiųsti apžvalgą (PDF)